Правила поведінки при пожежі

Date: 31 січня 2021 о 19:36, Refreshed 1 лютого 2021 о 20:11
118 views

Треба завжди пам'ятати, що необережне поводження з вогнем може призвести до найбільшої серед бід – ПОЖЕЖІ!
ЗАПАМ'ЯТАЙ: 101

Як  діяти  учням  та  вчителям

у  разі  виникнення пожежі  в  закладі освіти

• Насамперед необхідно негайно повідомити про пожежу в аварійно-рятувальну службу за телефоном «101».  Якщо ви побачите охоплене вогнем приміщення, не намагайтеся увійти в нього. Необхідно зачинити двері в  цю кімнату. Відчинені двері не тільки випустять дим, а й перешкодять евакуації, тому що раптовий приплив повітря може призвести до поширення вогню з великою швидкістю.

• Повідомити про пожежу адміністрацію закладу освіти, вжити термінових заходів щодо евакуації дітей та персоналу із будівлі навчального закладу. В цей час важливо не панікувати! Евакуація проводиться з усієї будівлі закладу освіти, навіть якщо пожежу виявлено тільки в якійсь її частині.

• Почувши сигнал тривоги, учні за вказівкою вчителя залишають класну кімнату і прямують до місця збору. Останнім іде вчитель з класним журналом. Двері класної кімнати й усі інші двері на шляху евакуації необхідно зачинити.

• Кожен клас спускається сходами тільки з одного боку, залишаючи другий вільним для учнів інших класів, за винятком тих випадків, коли сходи дуже вузькі. В цей час не слід обганяти одне одного та штовхатися.

• Усі, кого не було в класі під час сигналу тривоги, повинні негайно приєднатися до свого класу чи групи на місці збору.

• У разі потреби необхідно організувати пошуки людей, яких не виявили на місці збору.

• Нікому не можна повертатися в будівлю закладу освіти без дозволу рятувальників чи директора.

• На місці збору кожен клас чи група людей займають чітко визначене місце і перебувають там до подальших вказівок рятувальників чи адміністрації.

• Після евакуації необхідно зробити перекличку (за класним журналом), аби з’ясувати, чи всі покинули приміщення школи.

Як поводитися під час пожежі в навчальному закладі,

якщо поруч із учнем немає дорослої людини

1. Пожежа у класі (приміщенні), в якому ти перебуваєш:

• якщо можеш вийти з класу через двері, рятуйся сам і допоможи іншим;

• якщо вихід перекрито вогнем, але поряд є зовнішня пожежна драбина, скористайся нею;

• під час пожежі не можна ховатися в глухі кути, під парти, шафи, у підсобні приміщення тощо;

• необхідно захистити органи дихання і закрити щілини під дверима (краще вологими ганчірками);

• знайди можливість подати сигнали  рятувальникам про своє місцезнаходження.

1. Пожежа в коридорі:

• перш ніж визирнути в коридор - торкнись тильним боком долоні до ручки вхідних дверей. Якщо вона гаряча, не відчиняй двері – там небезпека;

• якщо ручка дверей холодна - визирни в коридор. Побачивши там вогонь або багато диму – негайно зачини двері;

• якщо неможливо залишити приміщення, а в тебе є мобільний зв'язок,  зателефонуй в аварійно-рятувальну службу за номером «101», щоб повідомити про себе. У приміщенні слід стояти біля вікна, аби тебе швидше помітили рятувальники;