Project news
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

2023/2024

Date: 24 серпня 2023 о 20:50, Refreshed 19 травня о 19:21
                                                                Травень

З кожним роком машин, автобусів, тролейбусів на дорогах стає все більше.А це, в свою чергу, підвищує відповідальність всіх учасників: водіїв, пасажирів, пішоходів. Весь автотранспорт і пішоходи підкоряються суворим законам вуличного руху. Знати й виконувати ці закони повинні всі. Тому велике значення набуває популяризація правил дорожнього руху і дотримання їх дорослими й дітьми, адже цього вимагає саме життя. В рамках Тижня безпеки дорожнього руху бібліотека підготувала до вашої уваги тематичну виставку "Твій друг - безпечний рух".
Отже головна наша мета - донести до дітей про те, що безпечний рух - це найкращий шлях до школи, розвивати навички свідомого користування Правилами дорожнього руху та виховувати у дітей бажання бути уважними на вулицях і дорогах.                           
                      
                                    
                                    

 У ці травневі дні, коли прокидається від зимового сну матінка - природа, коли дзвонить у ніжній блакиті спів жайворонка, коли теплий, лагідний вітерець ледь - ледь коливає шатро чаруючої зелені кущів та дерев, коли зацвітають перші квіти, приходить до нас прекрасне свято, свято народження, свято утвердження життя  - День Матері (12 травня). У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День Матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю традицією. Безумовно, день Матері - це одне з найзворушливіших свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все розуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що. Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері. Матір - всьому початок. Матір - берегиня роду, домашнього вогнища. Саме вона є тією ниточкою, яка єднає всю родину. В цей день ми від усієї душі вітаємо дорослих мам зі святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість. З нагоди цієї дати, бібліотека пропонує ознайомитися з віртуальною літературною виставкою "Мати - берегиня роду".

                           Квітень

26 квітня 1986 року стався вибух реактора на Чорнобильській атомній електростанції. Долі багатьох людей різних професій - цивільних і військових, які стали свідками, учасниками, героями та жертвами Чорнобильської катастрофи, змінилися назавжди. Чорнобиль - це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності тих, хто ризикуючи своїм життям та здоров'ям, захистив людство від згубного впливу радіації, учених, медиків. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам'яті українського народу. Час не стер їх імена, не загоїв чорнобильських ран. До 38 - ї річниці Чорнобильської катастрофи у бібліотеці діє літературна виставка "Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить". Ми маємо пам'ятати все що трапилось, щоб запобігти трагедії у майбутньому.

                              

                                                                    

                                           

                                       

Щорічно в третю суботу квітня в Україні відзначають День довкілля з 1998 року згідно указу Президента України "Про День довкілля". Свято було засноване на честь Стокгольмської конференції з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху. Найбільша шкода навколишньому природньому середовищу здійснюється громадянами через низький рівень екологічної свідомості та культури поведінки на природі, їх байдужості до майбутнього нашої держави. Головна мета свята - привернути увагу громадськості до екологічних проблем держави, спонукати якомога більше людей до активних дій, аби не допустити, щоб навантаження на природні екосистеми сягнуло своєї критичної межі. Ліс, вода, повітря, земля, флора та фауна - це все довкілля, величезний скарб, який дарований людству. З нагоди цього свята в бібліотеці оформлена книжкова виставка "Чисте довкілля - здорова нація". Представлені на виставці книги висвітлюють питання екології та охорони довкілля, розповідають про рідкісні та вимираючі види рослин і тварин України.                                                                                                 

                         

                                 

                                            

                                            

                                                                                                                      

                                                                                

Учні 2 та 9 - А класу Кременчуцька гімназія 24 долучились до Всеукраїнської ауції "Вільні читають українською" та передали через волонтерів 70 книг до бібліотечного фонду Херсонщини. Спільними зусиллями ми допоможемо відновити бібліотечний фонд Херсонщини у знищених обстрілами бібліотеках, які стали жертвами військових злочинів країни - агресора та зробити читання доступним для кожного. Дякуємо вчителям, учням та їхнім батькам які стовідсотково розуміють значущість української мови у становленні української нації.                                  

                                                                                                       

                      

            

                                

З учнями 4 класу був проведений бібліотечний урок "Газети та журнали для дітей". Маленькі читачі дізналися історію виникнення газет і журналів у світі, про те, чому їх називають періодикою, чим відрізняється газета від журналу та про що може розповісти читачу титульна сторінка видання.      

                                                                                              

                                                                                               

                               

                                                                                                                           

                                                                              

З учнями 3 класу був проведений бібліотечний урок "Бібліотека - книжчин дім".  Метою якого було прищепити юним читачам любов до книги, виховувати у дітей культуру читання та вміння самостійно вибирати книги. Навчити учнів по каталогам і картотекам знаходити необхідну їм літературу.

                                    

                                    

                                    

                                                                   

                                                                         

                                                                                                                                                                                     

                   

                          Березень

            Тиждень дитячого читання

Те, що книга - джерело знань, сьогодні знають навіть наймолодші читачі. Але крім цього, книга - унікальний засіб самовираження, й комунікації, який може підбадьорити, надихнути, навіть спонукати до кардинальних змін у житті. В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання для учнів 1 - 9 класів в бібліотеці діє книжкова виставка "Відкриваєш книгу - пізнаєш світ". Це лише маленький перелік, щоб зрозуміти, що читаючи книги, ми отримаємо не лише задоволення від цікавих історій, а й величезний життєвий досвід. Сподіваємось, що запропоновані нами книги допоможуть вам більше зрозумітти користь читання та підкажуть як заохотити до нього тих, хто ще не дуже подружився з книгою.

                                    

Казка - скарбниця мудрості, яку люди набували віками. Казки люблять слухати як діти, так і дорослі. Саме казка є оберегом для дітей, повертаючи малечу до світу, де добро завжди перемагає зло. В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання з учнями 1 класу було проведено вікторину "У казковій країні". Діти відгадували казки, казкових героїв та розгадували загадки. Читайте казки та легенди, нехай вони живуть серед нас, сіють доброту і мудрусть, навчають як треба по правді жити.

                           

                                                                   

#тижденьпоезії2024

З 16 по 24 березня 2024 року в Україні триває перший Національний тиждень читання поезії, під гаслом "Ріки незмінно течуть додому". Тема тижня - ДІМ. Зараз, під час війни, це поняття для нас дуже чуттєве і щемливе: чекання, поернення додому, віра, надія, світло... А ще це шана тим, хто за дім віддав найцінніше...                               

Дім - це Україна!    

Вірші читають учні: Груздєв Віталій 6 - Б клас, Полякова Ангеліна 6 - Б клас, Шевченко Станіслав 7 - Б клас.

#кременчуцька_гімназія24         

      

З учнями 8 - А класу був проведений онлайн бібліотечний урок "Бібліотечно - бібліографічні покажчики, списки рекомендованої літератури". Метою якого було дати поняття про бібліографію, її призначення та ознайомити учнів з бібліографічними покажчиками. Розвивати вміння  і навички у дітей складати списки рекомендованої літератури та виховувати любов до книги.

                                                          

Шевченківські читання "Поетичний меседж поколінь" до 210 річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Учні 9 - А класу: Гаранжа Вероніка, Білоцерківець Карина, Капинос Ростислав, Кулініч Маргарита, Сорокопуд Вікторія, Юрченко Марія взяли участь у читанні творів Т. Г. Шевченка.

                                                              

9 березня відзначається 210 річниця від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Тарас Шевченко - це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях нашого народу. Його творчість - це святиня, якою дорожить і гордиться український народ.

Ім'я Тараса Шевченка невіддільно пов'язано з Україною. У ньому наша історія, мрія та надія. З нагоди цієї дати в бібліотеці діє книжкова виставка "На вічному шляху до Кобзаря". На виставці представлено зібрання творів Т. Г. Шевченка, яке містить усю літературну спадщину геніального українського поета.

                                                                 

Потрапивши до свого читача, книга проходить довний шлях. Вона - як людина: народжується, живе та старіє. І чим акуратніше ми будемо поводитися з книгою і дбатимемо про неї, оберігатимемо її, тим вона довше нам служитиме. І дуже прикро, коли книга, взята в бібліотеці, повертається до фонду "хворою" - пошкодженою, помальованою, або навіть без аркушів. Щоб попередити недбайливе ставлення маленьких користувачів до книжок та журналів з учнями 3 класу був проведений бібліотечний урок "Щоб книжка довше жила". Юні користувачі пригадали правила користування кнжкою, дізналися, як можна відремонтувати звичайну книжку в домашніх умовах. Наостанок уроку всі разом власноруч виготовляли кутики - закладки у вигляді веселих зайчиків.

                                                                                                                                                                              

                                                                             

                         Лютий

25 лютого виповнюється 153 роки від дня народження видатної української письменниці, поетеси, перекладача, громадської діячки Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач - Квітки). Це одна з найвизначніших постатей нашої культури. Попри складну долю, мужня жінка знаходила натхнення та створила геніальні поетичні, прозові й публіцистичні твори, а також професійно перекладала світову класику. Леся Українка - неперевершений поет боротьби, поет - патріот. Її твори надихають, додають сил та впевненості. З нагоди дня народження письменниці Лесі Українки в бібліотеці оформлена книжкова виставка "Співоча душа України". Представлена література ознайомить відвідувачів з найкращими книгами, присвяченими її життю та творчості.

                                                                         

 21 лютого - Міжнародний день рідної мови.   

Рідна мова - це мова нації, це мова предків. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Рідне слово... Скільки в тобі чарівних звуків, животворного трепету і вогню! Скільки в тобі доброти і лагідності, мудрості земної, закладеної ще славними вільнолюбними предками. Що може бути дорожчим для людини, як рідне слово? Тож шануйте і любіть рідну мову. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь! До Міжнародного дня рідної мови у бібліотеці оформлена книжкова виставка "Кращої ніж рідна, мови не буває".                                                                       

20 лютого для всіх українців назавжди стало пам'ятним днем - Днем Героїв Небесної Сотні. В цей день Україна шановує подвиг учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної сотні - відважних співвітчизників, які поклали свої життя за можливість нашої держави бути незалежною, демократичною та самостійно будувати своє майбутнє. Небесна Сотня - 107 заниблих учасників Революції Гідності а також активісти Майдану, які загинули 10 років тому, в 2014 році. Вони виборювали свободу та гідність, віддавши своє життя і загинули за те, щоб Україна розвивалася як вільна демократична держава. До Дня Героїв Небесної Сотні у бібліотеці діє літературна виставка "Небесна Сотня. Герої не вмирають".

                                                                          

З учнями 4 класу був провелений онлайн бібліотечний урок "Твої перші енциклрпелії, словники, довілники". Метою якого було познайомити учнів довідковою літературою та навчити дітей правильно нею користуватися.

                                                                     

 #Всесвітній_день_читання_вголос

  #читаємо_вголос

Всесвітній день читання вголос проводиться щорічно у першу середу лютого. У 2024 році святкування припадає на 7 лютого. Читання вголос - це безліч шансів відкрити для себе щось нове і цікаве. Це - розвиток словникового запасу, уваги та уяви, розвиток розумових здібностей. Читання вголос підвищує грамотність та розвиває швидкість мовлення. Учні 9 - А класу долучились до години голосних читань "Читати - це модно! Книга - це круто!". Читаємо вголос вдома, в школі, у бібліотеці!".

Вся радість життя вміщується в усмішці дитини. Діти - наше майбутнє, тому ми маємо вдвічі більше піклуватися про їхній добробут. Особливого значеннянадається забезпеченню прав дітей як частин населення, що внаслідок своєї вразливості, фізичної і розумової незрілості, потребує особливої охорони і піклування з боку батьків і суспільства. Найважливіший міжнародно - правовий акт у цій галузі - це Конвенція про права дитини, схвалена на 44 -й сесії Генеральної Асамблеї ООН 20 листопада 1989 року. Дитина у віці до 18 років незалежно від її раси, національності, кольору шкіри, статі, мови, релігії, етнічного чи соціального походження, майбутнього стану, незалежно від її батьків та законних опікунів має право: на життя, на ім'я та набуття громадянства, на збереження своєї індивідуальності, на свободу думки, совісті й релігії, на особисте й сімейне життя, недоторканість житла, на захист від посягань на життя, честь і гідність та інше. У бібліотеці діє літературна виставка "Конвенція ООН про права дитини", яка дає дітям змогу отримати уявлення та початкові знання про правову базу нашого життя, її юридичну основу, що сприяє виробленю у дітей потреби дотримання закону та його вимог, почуття власної гідності й відповідальності за свої вчинки.

                                                                         

З учнями 2 класу був проведений онлайн бібліотечний урок "Види і типи дитячих книг". Діти дізналися які бувають типи дитячих книжок: книжка - твір; книжка - збірка. Учні на уроці навчилися самостійно вибирати книгу з кількох запропонованих та розвивали інтерес до читання художніх книг.

                                                                      

                         Січень

З учнями 7 - А класу був проведений онлайн бібліотечний урок "Довідковий апарат книги". Метою якого було ознайомити учнів із довідковим апаратом книги та розвивати у дітей вміння користуватися книгою та виховувати любов до читання.

                                                                 

Сьогодні Україна святкує 105 річницю Дня Соборності!

22 січня в Україні відзначвють одне з найважливіших державних свят - День Соборності України.

Щорічно в цей день вшановують історичну подію, яка відбулася 22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві в урочистій атмосфері було проголошено Акт злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки в єдину незалежну державу.

Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше - 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалкжність УНР.

Вперше День Соборності України відсвяткували у 1939 році в Хусті. Тоді це місто було столицею Карпатської України - чехословацької автономії. 

А офіційно святкувати День Соборності в Україні почали лише у 1999 році після указу президента Леоніда Кучми. 

Оскільки це день об'єднання українських земель, заходи, що проводяться 22 січня, відображають єднання України. Мабуть, найбільш відомий та знаковий відбувся в 1990 році і отримав назву "Живий ланцюг". Тоді люди вишикувалися "ланцюгом" від Києва до Львова та Івано - Франківська. За різними оцінками, участь у тій акції взяли до трьох мільйонів людей.

День Соборності України - день, який символізує єдність земель України, який нагадує, що ми всі - це один народ і ніякі рубежі не зможуть нас розділити. З нагоди свята в бібліотеці оформлена книжкова виставка "Соборна мати - Україна одна на всіх, як оберіг".

                                                                  

З учнями 5 - А класу був проведений онлайн бібліотечний урок "Історія виникнення книги". Метою якого було дати учням відомості про книгу - історичну пам'ятку людства, історію її виникнення та розвиток книгодрукування в Україні.  Популяризувати книгу - носія інформації. Виховувати повагу до історії народу, його внеску в розвиток української культури.

                                                                       

З учнями 9 - Б класу був проведений онлайн бібліотечний урок "Писемні пам'ятки України". Метою якого було розширити знання дітей про історію українськоїписемності, ознайомити учнів із стародавніми писемними пам'ятками України та прищепити любов і повагу до культури і науки.

                                                              Грудень

На зимових канікулах з учнями 6 - Б класу був проведений онлайн майстер - клас "Новорічна листівка". У своїх листівках діти привітали наших захисників з Новим Роком та побажали якнайскоріше повернутися додому з Перемогою! Щира подяка дітям і батькам!                                                      

З учнями 8-А класу був проведений бібліотечний урок "Структура наукової книги". Метою якого було розширити знання учнів про структуру книги, ознайомити зі структурою довідкового апарату наукової книги та виховувати бережливе ставлення до книг.

                                                                              

9 грудня виповнюється 160 років від дня народження Бориса Дмитровича Грінченка. Борис Грінченко - український письменник, педагог, громадсько - культурний діяч. Його діяльність не обмежувалася суто письменництвом, коло його інтересів складали також літературознавство, етнографія, історія. Він автор байок, віршів, оповідань повістей та п'єс. Однак найбільш відомим здобутком Грінченка є "Словник української мови", який досі залишається одним із найавторитетніших джерел для всіх українських філологів. Ще за життя, зважаючи на енциклопедичну обізнаність та пліднупрацю у різних галузях українознавства, Бориса Дмитровича  називали східним Франком. І якщо Франко - Великий Каменяр, то Грінченко - Великий Просвітитель: те, що створено ним за роки життя, склало б півсотні томів.

До 160 - річчя від дня народження українського письменника Бориса Дмитровича Грінченка в бібліотеці діє книжкова виставка "Він більше працював, ніж жив", яка знайомить користувачів бібліотеки зі сторінками біографії та творчості Борисв Дмитровича.

Тиждень національного читання перейти

Бібліотека Кременчуцької гімназії № 24 пропонує ознайомитися з книгами ювілярами 2023 року.

Українська література

225 років від написання поеми "Енеїда" Івана Котляревського (1798) 

190 років від написання повісті "Конотопська відьма" Григорій Квітка - Основ'яненка (1833)

185 років від написаня п'єси "Наталка - Полтавка" Іван Котляревський (1838)

180 років від написання п'єси "Назар Стодоля" Тарас Шевченко (1843)

160 років від написання казки "Кармелюк" Марко Вовчок (1863)

145 років від публікації повісті "Микола Джеря" Іван Нечуй - Левицький (1878)

145 років від виходу комедії "За двома зайцями" Михайло Старицький (1878)

140 років від публікації повісті "Захар Беркут" Іван Франко (1883)

130 років від виходу збірки "На крилах пісень" Леся Українка (1893)

130 років від написання драми "Украдене щастя" Іван Франко (1893)

110 років від написання поеми "Бояриня" Леся Українка (1913)

105 років від виходу збірки поезій "Під осінніми зорями" Максим Рильский (1918)

100 років від написання твору "Маклена Граса" Микола Куліш (1923)

100 років від виходу збірки творів "Сині етюди" Микола Хвильовий (1923)

95 років від написання п'єси "Мина Мазайло" Микола Куліш (1928)

90 років від публікації повісті 'Марія" Улас Самчук (1933)

70 років від публікації повісті "Огненне коло" Іван Багряний (1953)

60 років від публікації роману "Тронка"  Олесь Гончар (1963)

55 років від написання роману "Собор" Олесь Гончар (1968)

55 років від написання роману "Диво Павло Загребельний (1968)

                                                                                      

З учнями 9 - А класу був проведений бібліотечний урок "Книга і комп'ютер: сучасне і майбутнє". Метою якого було допомогти зрозуміти дітям, що сучасні джерела інформації не витисняють книгу, а їх треба поєднати у використанні. Роз'яснити учням, що оволодіння ними основами інформаційної культури підготує їх до будь - якого виду пізнавальної діяльності, забезпечить здатність жити в інформаційному суспільстві.

                                                                 

                                                                                               Листопад

25 листопада День пам'яті жертв Голодомору. Цьогоріч українці вшановують 90 - ті роковини Голодомору 1932 - 1933 років - геноциду українського народу. Його жертвами в Україні стали, за різними даними від 4,5 до 10 мільйонів людей. В умовах нинішньої російської агресії наша пам'ять про Голодомор 1932 - 1933 років є чинником суспільної мобілізації українців і світової спільноти для протидії агресору. Стоном на жовтень 2023 року визнали Голодомор 1932 - 1933 в Україні актом геноциду парламенти 28 держав. До Дня пам'яті жертв Голодомору в бібліотеці діє літературна виставка "Голодомор - невиплакані сльози", яка більш детально ознайомить вас з цією трагедією.

25 листопада виповнюється 185 років від дня народження письменника Івана Нечуя - Левицького. 

Іван Семенович Нечуй - Левицький - один з найяскравіших талантів української літератури, визначний майстер слова, творець живого і вічного мистецтва. Батьківщина Нечуя - Левицького - Черкащщина, шевченкова земля, оспівана в думках і піснях. Земля цього краю - поетична і легендарна. Тому немає нічого дивного в тому, що Іван Семенович через усю свою творчість проніс трепетну  любов до свого краю, до його природи і людей. Ця земля визначила тематику більшості його реалістичних та історичних творів, дала майбутніх героїв, звідси він черпав могутній заряд натхнення, якого йому потім вистачило на все життя. За півстоліття творчої діяльності Левицький написав понад  п'ятдесят творів. Серед них - короткі оповідання й епічні повісті, комедії та історичні драми, театральні рецензії, та інш.   

Іван Семенович став реформатором художнього письма, зробивши авторську розповідь своєрідним художнім документом дійсності, яскравим втіленням власних уболівань за  долю простої людини. До 185 - річчя від дня народження українського письменника Івана Семеновича Нечуя - Левицького в бібліотеці діє книжкова виставка "Любов і мрії мудрого Нечуя", яка знайомить користувачів бібліотеки зі сторінками біографії та творчості Івана Семеновича.

З учнями 5 - Б класу був проведений бібліотечний урок "Дитячі енциклопедії, словники, довідники". Метою якого було дати учням загальні відомості про довідкову літературу та навчити користуватися словниками, довідниками та енциклопедіями. Допомогти дітям проникнути у світ нового і цікавого, прищепити любов, навички та інтерес до читання довідковоїлітератури.

                                                                     

З учнями 3 класу був проведений бібліотечний урок "Періодичні видання для молодших школярів". Метою якого було розширити знання дітей про дитячу періодичну пресу та формувати в учнів уявлення про те, що таке газети і журнали та чому вони називаються періодикою. Розвивати уміння самостійно читати дитячу перодику.

                                                                

З учнями 5 - А класу був проведений бібліотечний урок "Дитячі енциклопедії, словники, довілники". Метою якого було дати учням загальні відомості про довідкову літературу та навчити користуватися словниками, довідниками та енциклопедіями. Допомогти дітям проникнути у світ нового і цікавого, прищепити любов, навички та інтерес до читання довідкової літератури.

                                                                     Жовтень

27 жовтня українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято - День української писемності та мови. Мова - важлива складова ідентичності людини. Ми не завжди собі уявляємо те, яке багатство є у кожного з нас, його ми не часто помічаємо, не завжди цінуємо. Але без нього ми не можемо жити. Багата і милозвучна наша рідна українська мова. Вона - найпрекрасніше диве, скарбниця, в якій зберігається історія нашого народу, його душа, культура. Писемність народу - це ознака його високого культурного рівня. Закарбоване слово на віки переживає свого автора і доносить далеким нащадкам його мудру думку, його заповіт. Тож говоримо українською мовою, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовні надбання. Шануймо нашу рідну українську мову. До Дня української писемності та мови в бібліотеці організована книжкова виставка "Моя мова калинова". Видання дають змогу читачам поглянути на історію свого народу, збагнути роль рідної мови в утвердженні української державності.

                                                                   

24 жовтня світове співтовариство відзначає Міжнарожний день Організації Об'єднаних Націй. Цей день є річницею з моменту прийняття Статуту ООН - документу, який описує всі цілі та напрямки у роботі Організації Об'єднаних Націй. ООН - це універсальна міжнародна організація, створена для підтримання міжнародного миру, загальної безпеки та для сприяння розвитку всебічного співробітництва між державами. Серед найбільш важливих досягнень ООН, про які згадують в цей день, можна назвати підписання декларації прав людини, яка з'явилася в грудні 1948 року. Україна серед перших держав підписала статут ООН і ввійшла до групи засновників організації. Зараз до складу Організації Об'єднаних націй входять 193 держави, крім цього вони є членами Генеральної Асамблеї ООН.

До Дня ОРганізації Об'єднаних Націй бібліотека підготувала книжкову виставку "ООН - учора, сьогодні, завтра", на якій представлені посібники про міжнародну організацію, однією з основних завдань якої є сприяння різнобічному співробітництву між народами, мирневирішення міждержавних розбіжностей і недопущення нових збройних конфліктів.

                                   Місячник шкільної бібліотеки перейти

З учнями 4 класу був проведений бібліотечний урок "Що не казка, то нове диво! Жанрова специфіка фольклорної казки. Різновиди казок, їх характерні ознаки". Метою якого було виявити жанрові особливості народної казки, поглибити знання учнів про різновиди казок та їхні характерні ознаки. Наприкінці уроку діти пограли у конкурс "Загадки" та у літературну вікторину "Мої знання про народну казку".

                                                                 

З учнями 6 - А та 6 - Б класів був проведений бібліотечний урок " Періодичні видання. Принцип організації матеріалу і змісту". Метою якого було ознайомити учнів з періодичними виданнями та формувати уявлення про те, що таке газета і журнали та чому вони називаються періодикою. Виховання у дітей бережного ставлення до періодики та всебічного розвитку дитячого кругозору.

                                                                   

До Дня українського козацтва, що відзначається в Україні 1 жовтня, в бібліотеці представлена книжкова виставка <<Україно, Україно - славний край козацький>>, присвячена найбільш яскравим постатям Війська Запорізького та історії виникнення козацтва в Україні. Про те, хто такі запорожці, про державну діяльність українських  вояків, їх героїчну звитягу, походи, про життя та побут козаків на Січі, про славні звичаї, традиції та легенди можна дізнатися зі сторінок історичної, художньої та довідкової літератури. Читачі можуть ознайомитися з книгами, які дозволять зануритись у неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби.

                                                                     

                         Вересень      

Батьківщина для кожного з нас бере початок від тепла рідної домівки, тихої материнської пісні, чистої рідної мови. І хоч би де ми не перебували, куди б не пролягли наші нелегкі життєві дороги, ми завжди, хоча б у думках, повертаємось до рідних місць.

Кременчук! Красень ласкавий,

Тобі, оці щирі рядки.

Хай сяє немеркнуча слава

Твоя і в пройдешні віки.

Та щоб по-справжньому любити свій рідний край, його треба добре знати.

До Дня міста у бібліотеці діє книжкова виставка <<Моє місто - найкраще в країні>>, на якій представлена література з історії та культури Кременчука, про видатних людей рідного краю та творчі доробки місцевих літераторів.

До Всеукраїнського дня бібліотек з учнями 7 - Б класу був проведений бібліотечний урок "Від бібліотеки стародавньої до бібліотеки сучасної". Метою якого було поглибити знання учнів з історії та сьогодення бібліотек, спонукати бажання долучатися до процесу осучаснення, популяризації бібліотеки, з'ясувати роль книгосховищ, познайомитись із найбільшими книгозбірнями світу.

Найчарівніший книжковий світ в шкільній бібліотеці відвідали учні 2 класу.

                                                                   

З учнями 9 - Б класу був проведений бібліотечний урок "Методи самостійної роботи з книгою". Метою якого було навчити учнів користуватися навчальною, довідковою та додатковою літературою. Писати та оформляти руферати, доповіді, конспекти.

                                                     

Традиційно, 21 вересня, світова спільнота відзначає Міжнародний день миру, встановлений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН від 30 листопада 1982 року. Цього дня ООН пропонує всім країнам і народам припинити воєнні дії, або ж відзначити цей День проведенням освітніх і громадських суспільних інформаційних акцій з проблем миру. Він покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього. Невід'ємною процедурою початку святкових заходів у всьому світі служить символічний 'Дзвін миру". Цей дзвін був відлитий з монет, які зібрали діти з 60 країн світу. Напис на Дзвоні свідчить:"Хай живе загальний мир у всьому світі". Із давніх - давен символом миру вважався голуб. Християни вважали, що цей птах є символом Святого Духа і приносить у дім щастя, лад та спокій. У День миру закликаємо українців згадати всіх наших захисників, які ціною власного життя бережуть мир в Україні, і замислитися, що кожен із нас особисто зробив для перемоги нашого війська і для миру в рідному домі. До Міжнародного дня Миру у бібліотеці діє книжкова виставка "Хай буде мир віднині і довіку', де представлені наукові, науково - популярні, довідкові видання та статті з періодичних видань, в яких розглянуть значення збереження миру для забезпечення стійкого прогресу людства.

                                                               

З учнями 1 класу був проведений бібліотечний урок "Мандрівка книжковим містом". Метою якого було ознайомити дітей зі шкільною бібліотекою, правилами користування бібліотечними книгами. Виховувати почуття поваги і шанобливого ставлення до книги.

                                                               

1 вересня - день знань в Україні - це особливе для всіх свято. Перший дзвоник і початок навчального року. Свято учнів, вчителів, батьків. До Дня знань у бібліотеці діє книжкова виставка "Україна - єдина країна". Яка знайомить користувачів з історичними подіями, символами нашої держави, традиціями та звичаями нашого народу.

Comments:
Only authorized users can leave comments.